+36-20-662-4569 christina.kulcsar@gmail.com

Szervezetfejlesztés

Ha a cég működése során folyamatosan akadályok bukkannak fel, akkor a megoldások között az egyik legkézenfekvőbb a szervezetfejlesztés.

  • Sok változás történik, és nehezen megy a hozzájuk való alkalmazkodás
  • Nagy a munkahelyi fluktuáció
  • A rendszerben új dolog bukkant fel nem sikerül az adaptálása
  • Megállt a fejlődés

Ezek mindegyikének vagy bármelyikének megléte indokolttá teszi a szervezetfejlesztést. Szervezetfejlesztés történik akkor is, amikor új stratégiát alakít ki a cég és annak alapján történik a cég fejlesztése.

A fejlődéshez szükséges egy jó fejlesztő partner. A folyamat mindig tervszerű és a szervezet egészét érinti az életképességet és a hatékonyságot növelve.

    Kiemelt cél, hogy a segítő a piaci igények tükrében segítse a munkatársakat a változásokhoz való alkalmazkodásban, összehangolva a szervezet rendszerét és a kulturális igényeket is figyelembe véve fejlessze a munkatársakat növelve a dolgozók elégedettségét a szervezethez való kötődésüket.

    Szervezetfejlesztésnek számít egy vezetői coaching folyamat és egy minden munkatárs részvételével zajló tréning sorozat is.

    A szervezetfejlesztés lépései

    Diagnóziskészítés a jelenlegi állapotról

    Ennek formái lehetnek: kérdőív, megfigyelések, interjúk. Több találkozás és konzultáció történik azt célozva, hogy feltárható legyen a valós helyzet és az alatta megbúvó elvárások.

    Meghatározzuk a fejlesztési célt

    Az összegyűjtött információk alapján támogató beszélgetések zajlanak és meghatározzuk a célokat. Mindehhez viszonyítási pontokat is kapcsolunk, hogy mérhetővé tegyük a változásokat.

    A szervezetfejlesztési program elkészítése, implementálása

    A kitűzött célok és igények ismeretében elkészülhet a fejlesztési program javaslat. Ez tartalmazhat coachingot, workshopot, tréninget egyéni beszélgetést is. Az időbeli beütemezés rugalmasan történik, és a folyamatosan ellenőrizzük a hatékonyságot. Összetettebb programok estén indokolt esetben kapcsolattartó és „nagykövetek” is kijelölésre kerülnek. az ő szerepük, hogy a kijelölt témát képviseljék, és jó példával járjanak elöl a célok elérésében.

    A program eredményességének után követése

    Alap a céloknál meghatározott viszonyítási pontok. Készülhetnek kérdőívek, interjúk, felmérések, megfigyelések.